Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
75 postów 382 komentarze

Dlaczego NE umiera?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

dlaczego zginął Lech Kaczyński...

dlaczego są rewolucje w Afryce?

dlaczego mamy kryzys?

dlaczego RELIGIA jest najważniejsza?

- na te pytania odpowiada wykład Jurija Bezmienowa byłego agenta KGB pt. "Jak napaść na państwo"

Materiał dostępny na YT został zarejestrowany najprawdopodobniej w 1 połowie lat osiemdziesiątych XXw.

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lWIpFvGrNak

 

notka o autorze wykładu z wiki:

Jurij Bezmienow (ros. Юрий Александрович Безменов), znany też pod nazwiskiem Tomas David Schuman oraz Jurij Makiejew (ros. Юрий Александрович Макеев) (ur. 1939 w Mytiszczi, zm. 7 stycznia 1993 w Windsor[1]) – radziecki tajny współpracownik działający pod przykryciem dziennikarza na zlecenie PGU KGB, w 1970 zbiegły do Ameryki Północnej.

Urodzony 1939 roku w Mytiszczi koło Moskwy, w rodzinie wysoko postawionego oficera sowieckiego, członka Sztabu Generalnego SZ ZSRR, inspektora oddziałów w państwach satelickich. Wykształcony w Instytucie Języków Wschodu w Moskwie, potem w szkołach szpiegowskich, specjalizował się w kulturze i językach narodów Indii. Jeden z wyróżniających się pracowników agencji informacyjnej Novosti.

W 1967 roku z polecenia komórki wywiadowczej KGB związał się z pismem (tłumacząc na ang.) „Russia Today”. Ekspert w dziedzinie technik dezinformacyjnych i dywersji ideologicznej (активные мероприятия).

W 1970 roku zbiegł do Kanady z Indii, gdzie pracował jako oficer prasowy ambasady sowieckiej w New Delhi.

Przekazywał USA wiele cennych informacji na temat działalności Związku Sowieckiego, a następnie Rosji w zakresie dezinformacji, przewrotu ideologicznego oraz technik wykorzystywanych do przejęcia kontroli nad kolejnym państwem. Swoje doświadczenia opisał w tekście pt. Love Letter to America[2].

KOMENTARZE

 • @T-Rex 20:02:18
  A cóż to za argumenty?
  Co ma wspólnego prywatny biznes z zaangażowaniem obywatelskim?
  Nie kupiłem i nie kupię akcji NE, bo uważam, że to kiepski biznes.
  Zaangażowałem się w budowanie tego środowiska, jak setki innych osób, sądząc, że układ jest prosty: R.O. ma biznes, a my mamy wygodne środowisko blogerskie pozbawione "mądrości" tak zwanego "głównego nurtu". Blogerzy - pomimo stałego niszczenia ich pracy - swoją rolę pełnili znakomicie. Ale biznes nie wypalił.
 • @T-Rex 20:02:18
  No ale te akcje to był przejaw jawnego braku zaufania do blogerów przez właścicieli tego biznesu. Co im szkodziło po prostu sprzedać 5% akcji bez żadnych ograniczeń? Co im szkodziło by sobie blogerzy tymi 5% handlowali? Dlaczego obwarowali ofertę sprzedaży takimi warunkami, że w praktyce te akcje nie miały żadnego sensu i nie mogły przynieść żadnego zysku?

  Dlaczego gdy ktoś oferuje mi coś, co świadczy o tym, że nie ma do mnie za grosz zaufania, to ja mam mu odpowiadać zaufaniem?

  Na początku, gdy była mowa o tym kto i na jakich warunkach może kupić akcje, była mowa po prostu o akcjach. Akcje oznaczają część własności. A potem się okazało, że to ściema, że ta oferta wcale nie była propozycją odsprzedania części własności, ale tylko propozycją potrzymania sobie przez jakiś czas tej własności. Na dodatek okazało się, że te akcje to części firmy, która ani nie miała domeny nowyekran.pl, ani skryptu, na którym działał portal. A więc to było oszustwo i manipulacja. Ja raczej się dziwię, że 30 frajerów dało się na to nabrać.
 • @T-Rex 20:02:18
  dzięki że swego czasu przetłumaczyłeś na niemiecki tekst ŁŁ o powstaniu warszawskim które uratowało ich kraj z radzieckiej okupacji. Tą pracę będę Ci pamiętał, dlatego trudno mi żywić urazę za cokolwiek innego. Ale sprawa akcji była dęta od początku, tak tez była traktowana przez inicjatorów przedsięwzięcia. Kiedy obwąchałem procenty blogerskie do złotej akcji RO to stwierdziłem że szkoda zachodu i pieniędzy na tak iluzoryczny wpływ. Cóż to jest 2% wszystkich blogerów wobec 98% właściciela. To był pierwszy fałszywy krok tego projektu o którym wyraziłem swoje krytyczne zdanie. Potem wyszła też druga przykrywka - tym razem red-nacza TP - rejestracja akumulacyjna domeny. Każdy każdego z wierchuszki chciał wykiwać - to się zamyka w demoralizacji opisywanej w wykładzie Bezmienowa. Jak więc budować zaufanie w takiej sytuacji? - nie da się i kropka.

  Dlatego portal NE wymaga zmiany na wielu płaszczyznach, ale jak to kiedyś pisałem do tego potrzeba w pierwszej kolejności ETYKI. Ludzie muszą schować swoje egoistyczne interesiki jeśli chcą budować społeczeństwo. Dotyczy to obu stron konfliktu na NE.
 • A JA DAJĘ OPARZE 500 PLN MIESECZNIE W GOTÓWCE. REGULARNIE. NIECH CHŁOPINA MA I ROBI SWOJE.
  Zabawy w akcje Nowego Ekranu nie rozumiem, więc nie kupuję. Od samego początku nie miałem przekonania do formalnej zyskowności Nowego Ekranu jako instytucji. W Polsce, jak jakaś instytucja należąca do gojów służy gojom w sprawach publicznych i jest zyskowna - pojawiają się Nieznani Sprawcy i robią tak, żeby była niezyskowna. Od samego początku jak mi powiedziano, że Pietkunowa będzie zbierała pieniądze z reklam i że uczciwi ludzie, goje tacy jak ja będą reklamowali swoje biznesy na Nowym Ekranie - potraktowałem to jako obelżywe, nikczemne oszustwo. W Polsce jak jakiś goj prowadzi biznes i publicznie poprze finansowo coś takiego jak Nowy Ekran - przyjdą Nieznani Sprawcy i go udupią. Nieważne jak, czy wrzucą mu butelkę z benzyną i podpalą, naślą Sanepid, czy urząd skarbowy, czy ZUS. Po prostu to zrobią. I jak ktoś mówił Oparze, że jacyś uczciwi ludzie masowo dadzą forsę na Nowy Ekran jawnie, ostentacyjnie - w formie reklamy, to ja WIEDZIAŁEM OD SAMEGO POCZĄTKU - że ten ktoś łże! Uczciwi ludzie zazwyczaj nie są tacy głupi, żeby się wystawiać. Raczej siedzą cicho i ciułają forsą na czarną godzinę.
  Siła Opary i Nowego Ekranu jest w ilości mądrych ludzi publicznie istniejących nie-anonimowo, poznających się, utrzymujących kontakt, narodowcach i patriotach, wyrażających gremialnie jakieś stanowisko, podejmujących działania, w tym i kandydowanie w wyborach. Takich ludzi w spektrum Nowego Ekranu znalazło by się i ze dwustu. To i tak bardzo dużo, o wiele więcej niż w ZChN-ie i LPR-ze, które to partie zaszczyciłem swoim członkostwem onegdaj. Znaczy - że jestem w towarzystwie LEPSZYM niż dotychczas.
  Jestem za powołaniem jakiejś fajnej osoby na skarbnika Nowego Ekranu i... ciułaniem, ciułaniem ciułaniem!
 • @Eugeniusz Sendecki 00:18:50
  > Takich ludzi w spektrum Nowego Ekranu znalazło by się i ze dwustu.

  I 95% z nich została maksymalnie zniechęcona, zniesmaczona i zdruzgotana totalnym partactwem twórców tego przedsięwzięcia. Nie spotkałem się jeszcze z większym obciachem.
 • @GPS 00:46:14
  Ale Szanowny Pan do nas nie należy. Pan występuje anonimowo. Bardzo mi przykro.
 • @Eugeniusz Sendecki 01:28:08
  Ależ wiem to od dawna, że dla was jestem za mało koszerny, więc nawet nie aspiruję do należenia do was. Też mi przykro.
 • @GPS 03:00:37
  Szanowny Kolego
  Sugerując, że jest pan dla mnie za mało koszerny popełnił Pan nadużycie intelektualne - bo publicznie zasugerował Pan, że przynależę do innego niż polskie spektrum kulturowego. Niech Pan tego mi więcej nie robi, bo to jest czysta krzywda ludzka.
  Co do przyszłości internetu i w ogóle Ludzkości, to należy ona do ludzi wypowiadających się nie-anonimowo, pod swoim imieniem i nazwiskiem. My mamy sytuację, że co do prezydentów własnego państwa nie mamy jasności skąd pochodzą, kim są ich najbliżsi, jakie są ich inspiracje rodzinne, środowiskowe, duchowe? To jest wielki problem.
  Co do tezy - że 95% porządnych nieanonimowych ludzi z Nowego Ekranu zostało zniechęconych skutecznie do dalszej działalności - to ja się nie zgadzam. My, mądrzy ludzie od samego początku zdawaliśmy sobie sprawę, że do przedsięwzięcia należy dokładać, podziwialiśmy ile Ryszard Opara dokłada, jak hojnie futruje różnych prawicowców za to, że raczą wydzielić swoje wydzieliny intelektualne na forum NE, ze stoickim spokojem czekaliśmy aż się hojnie obdarowywani pokłócą o pieniądze, albo - kiedy się kasa skończy. Liczyliśmy się też z możliwością - że ktoś kasę ukradnie i będzie wesoło. Nic nas nie zniechęciło, ani nie zaskoczyło. Przyjęliśmy wszystkie śmieszne wydarzenia, które się wydarzyły ze stoickim spokojem, dobrym humorem, bardzo filozoficznie.
  Czekamy na pełnię prawdy o finansach - kto ile zarabiał i gdzie schował szmal?
  Jedno jest pewne. Pieczony prosiak przy pomniku Dmowskiego nie był sfinansowany przez Nowy Ekran, lecz przez osobę prywatną. Był bardzo smaczny.
  Mniam! :)
 • @GPS 03:00:37 - a propos prosiaka
  Był trefny jak cholera.
  :)
  No, chyba żeby był to cielak, albo baran przemodelowany na prosiaka, hehehe!
 • @Eugeniusz Sendecki 00:18:50
  Administracja zna moje personalia i to wystarczy w zupełności. Jeśli zechcę uprawiać ekshibicjonizm albo zbijać kapitał polityczny to spokojnie mogę tweetować czy facebookować. To nie dla mnie, to może fascynować osoby młode, szukające poklasku jak Kasia Tusk. A czy wojenki religijne tudzież wycieczki osobiste budują środowisko? - śmiem wątpić. Ponadto bloger GPS jest sieciowo znany dla zainteresowanych z imienia i nazwiska, więc uważam że trafił Pan kulą w płot z argumentami przeciw niemu.
  Nie po to się bloguje pod pseudonimem aby eksponować samego siebie ale właśnie dlatego żeby coś istotnego przekazać.
  Sugeruję więc więcej szacunku dla tych którzy nie mają zdrowia na użeranie się w obronie swojego dobrego imienia z ludźmi którzy nie wiedzą czym jest netykieta.
 • @Eugeniusz Sendecki 09:52:40
  Ja wiem, że nie mam szans dostać się do waszego środowiska, ale radzę nas tak zdecydowanie nie odrzucać, bo idą złe czasy i kto wie czy znów nie zaczną gazować i palić w piecach - i kto was wtedy w szafach przez 5 lat przechowa? Was jest mało, wy to elita, to wiem, ale po co tę naszą anonimową 95% niekoszerną tłuszczę tak zniechęcacie swoją partacką robotą przy spartolonym portalu?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY

 • posty: 67 komentarze: 561