Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
80 postów 434 komentarze

Żydowski dylemat prezydenta Dudy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W przyszłym tygodniu ruszy trzeci akt dramatu „nowelizacja ustawy o IPN” czyli po naszemu wojna o polskie obozy zagłady.

Prezydent Andrzej Duda poślubił panią Agatę Kronhauser córkę Juliana Kronhausera polskiego żyda i wykładowcy UJ. Fakt ten jest obecnie wielkim filosemickim problemem przy podjęciu decyzji o podpisaniu noweli ustawy o IPN.

 

Prezydent RP Andrzej Duda dysponuje dziś długopisem który zaważy na losach świata. Jego długopis określi pozycje: USA, Izraela, Niemiec, Chin i Rosji. Rodzinne sympatie państwa Dudów, krakowskich środowisk prożydowskich, stoją w koszmarnym kontraście do zachowań Żydów izraelskich i amerykańskich (talmudycznych i holokaustycznych). Hucpę jaką obserwuje nie tylko Polska ale bez mała cały świat można tłumaczyć jedynie jako bezbrzeżną pychę Judy opisywaną już w księdze Jeremieasza rozdz. 11-13.

 

fragment:

 "Oto sprowadzę na nich nieszczęście, którego nie będą mogli uniknąć; będą do Mnie wołali, ale ich nie wysłucham. 12 Mogą pójść miasta judzkie i mieszkańcy Jerozolimy, by wzywać bogów, którym palili kadzidło; wcale ich jednak nie wysłuchają w czasie ich nieszczęścia. 13 Bo ile masz miast, tyle też bogów, Judo! Ile ma ulic Jerozolima, tyle wznieśliście ołtarzy Hańbie, ołtarzy kadzielnych dla Baala. 14 Ty zaś nie wstawiaj się za tym narodem i nie zanoś za niego błagalnych modłów, bo ich nie wysłucham, gdy będą do Mnie wołać w czasie nieszczęścia.

Czego chce oblubienica moja w mym domu?
Wypełniłaś swój plan przewrotny.

Czy modlitwy i mięso ofiarne mogą odwrócić
od ciebie twoje nieszczęście,
tak że się kiedyś uradujesz?
16 "Zielonym drzewem oliwnym, zdobnym pięknymi owocami" nazwał cię Pan.
Na głos wielkiego szumu rozpalił się nad nim płomień
i spłonęły jego gałęzie.
17 Pan Zastępów, który cię zasadził, zawyrokował o twoim nieszczęściu na skutek przestępstwa domu Izraela i domu Judy; popełnili je na własną szkodę, drażniąc Mnie przez ofiarowanie kadzidła Baalowi".

 

Tak oto bóg kłamstwa któremu dziś żydzi palą kadzidła prowadzi ich w drogę bez powrotu. Nie będzie więcej sprawiedliwych wśród narodów. Nie będzie ni miłosierdzia ni litości skoro żydzi na całym świecie za ratunek, poświęcenie, krew i śmierć innego narodu odpłacają jedynie szyderstwem, pogardą i nieustającymi roszczeniami majątkowymi. Już nie wystarcza im kłamstwo, poniewieranie i ubliżanie swoim wybawicielom w czasie niedoli. Oni chcą swoich obrońców wytracić jak im diabeł przykazał, tak żeby na ziemi nie pozostał ślad po ludziach którzy im dobrze życzą. A narody świata patrzą i mówią – pomagajmy żydom a skończymy jak Polska, nuże wypędźmy ich spośród nas aby nie spotkała nas ich pogarda i niewdzięczność.

 

W Nowym Testamencie czytamy: nie rzucaj pereł między wieprze bo perły podeptają a ciebie pogryzą (MT 7) Tak właśnie dziś czyni Izrael i żydowska diaspora. Za polską przychylność, wsparcie, przyjaźń i szacunek płacą nam atakami i przypisywaniem winy za holokaust. Nie odpłacają Kowalskiemu czy Nowakowi za jego osobistą udowodnioną zbrodnie – w czambuł obwinili cały Naród Polski. Za to że byliśmy spolegliwi mamy oddać im całą Polskę a sami jechać na .. np. Antarktydę albo na zachód Europy.

 

„Nic to” jak mawiał Wołodyjowski. Tylko przykro kiedy w morzu żydowskich bezczelnych kłamstw Minister Spraw Zagranicznych Niemiec mówi:

 • Zorganizowane masowe morderstwo zostało popełnione przez nasz naród i nikogo innego. Pojedynczy kolaboranci nic tu nie zmieniają (1)

 

Chciał nie chciał rodzi się sympatia dla Niemiec wśród Polaków. Potrafią przyznać się do tragicznych decyzji swojego państwa i narodu. Czy więc Polska ma się bronić przed ruskim i niemieckim butem? Czy nie stokroć gorszy jawi się ten zakłamany pogardliwy żydowski któremu ciągle mało? Tak oto na naszych oczach dochodzi do zamiany sojuszy. Na własne życzenie Izraela Polska zostanie częścią niemieckiej strony jedwabnego szlaku. Żydzi chcieli się bowiem podetrzeć całym Narodem Polskim. (2) Okradać go permanentnie tak aby każdy kto mówi po polsku płacił za pływanie po rzekach i chodzenie po lesie. Tak aby wszystkie możliwe szlaki wodne, kolejowe i drogowe pracowały na rzecz Wielkiego Izraela lekko przemieszanego polskimi irokezami.

Izraelu tak trzymaj a z pewnością będziesz emigrować z Ziemi Świętej na Saharę.

 

 

1 //niezalezna.pl/216086-niemiecki-msz-zabral-glos-w-sprawie-odpowiedzialnych-za-holokaust-antypolska-narracja-legnie-w-gruzach

2 https://wpolityce.pl/polityka/379739-srodowiska-zydowskie-oczekuja-poprawek-w-ustawie-reprywatyzacyjnej-moze-chodzic-nawet-o-bilion-zlotych

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • W przyszłym tygodniu ruszy trzeci akt dramatu „nowelizacja ustawy o IPN”
  .
  Bardzo ważna ustawa dla Polski w ręku Prezydenta Andrzeja Dudy.
  Awers + Rewers = Pamięć o Polsce 100%

  Nowelizacja ustawy o "IPN", rzeczywiście może uruchomić działanie prawdziwej równowagi, czyli uruchomi "drugą nieczynną stronę pamięci instytutu o przyszłości Polaków".

  J. Kaczyński wspomniał o budowie mechanizmu, który będzie bronił prawdy.
  IPN - sama historia przeszłości ( + ) druga pamięć o przyszłości, może rzeczywiście uruchomić wyważony mechanizm, który będzie szanował 100% prawdy Polaków.
 • Prawda
  Chazara mongoła nie interesuje Prawda. ich interesuje "Opowieść".
 • @ Autor
  5*.
  Wszystko zostało przygotowane, nawet z centralnym systemem zarządzania wodami /zwie się "Wody Polskie"/. W miękkich łapach PADa więc leży bardzo wiele.
  Nie wierzę mu za grosz...
 • @KOSSOBOR 10:25:33
  A ja jestem jakoś dziwnie spokojny o wynik. Bez względu na to co zrobi: podpisze czy nie - przegra. Przegra on a zyska Polska. Wystarczy pójść i pogadać ze zwykłym przechodniem na ulicy.
  Jakie będą dalsze konsekwencje, to już inna sprawa. Spoko...
 • @nikander 10:31:00
  Dopiero jak... przegra.
  Dopiero,a mnie się zdawało ,że przegrał i sprzedał Polskę i Polaków gdy podpisywał gnioty za PO, od lipca 2015r.
  Skok na kasę i oszczędności Polaków,jak pełzał w kapeluszu,dalej nie cytuje bo szkoda czasu.
 • @KOSSOBOR 10:25:33
  To nie kwestia wiary. To kwestia ustawy o sądach powszechnych, KRS i SN. Zobaczył na własne oczy że zwlekanie jedynie pogarsza sytuacje Polski i nadwyręża opinię Polaków na jego temat - czyli Kaczyński miał racje. Teraz jest znacznie poważniejsza sprawa niż dekomunizacja polskich sądów. PIS idzie po 80% i nie będzie miała znaczenia opinia Dudy jeśli teraz nie podpisze tej noweli. Jestem przekonany że Polacy zagłosują choćby na Tuska jeśli Duda wybierze kłamstwo polskich obozów zagłady.
 • @nikander 10:31:00
  No właśnie nie wiem czy przegra. Jak podpisze to będzie mógł robić sporo głupot a Naród Polski mu wybaczy. Za to międzynarodówka będzie go przeklinać. I na odwrót jak nie podpisze to naród będzie na niego wymiotował a międzynarodówka i tak będzie mieć go w nosie bo jest kimś gorszym jak niegdysiejszy król Herod. Pro rzymski król Judy za czasów Jezusa odbudował Świątynie Dawidową, utrzymał autonomię swojego państwa względem Imperium Romanum. Nic to nie pomogło ponieważ był niepełnej krwi i żona jego jeździła po nim jak po psie. Herod się wycofał z życia politycznego i wybudował sobie pałac na skale. Tam spędził resztę dni życia. Po jego śmierci wybuchła wojna z Rzymem która Judę utopiła w krwi. Zgodnie z proroctwem konającego Jezusa góra Golgota usłana była tysiącami krzyży.

  Duda jest w znacznie gorszej pozycji negocjacyjnej wobec międzynarodówki niż Herod Wielki. Miłość Dudów do Izraela jest jak kwiatek zatknięty w dupę. Tak właśnie postrzega go diaspora tylko że on zakochany woli być częścią czegoś wielkiego aniżeli przegranego Narodu Polskiego.
 • @kfakfa 10:18:10
  To napisałem w poprzedniej notce opisując zachowanie Danielsa. Niestety podobnie zachował się Wildstein w rozmowie z dziennikarzem TVP Info nt grupy dialogu Historyczno-Prawnego Polska-Izrael. Hagada rulez forever. To przykre ale dobre i to że polscy żydzi mają jeszcze sumienie, nie to co było przed wojną.
 • @goodness 10:02:55
  Wygląda na to że Jarosławowi Wielkiemu Naród Polski będzie stawiał pomniki szczerze i z czystym sumieniem. Sprawa polskich obozów zagłady która zamknie kłamliwe ryje na całym świecie znaczy więcej niż wszystko wcześniej czego dokonał. Wielki szacunek dla Jarosława Kaczyńskiego i Patryka Jakiego który solidnie i konsekwentnie broni noweli ustawy o IPN
 • @norwid 13:13:10
  W każdym razie zanosi się na wyjątkowo żałosne widowisko, którego nawet TVP-INFO nie ujarzmi. Polin się sypie.
 • tym dylematem jest ojcowska powinność panowie.
  To nie jest żydowski dylemat panowie lecz ojcowski. Nie podoba mi się taka interpretacja rodzinnej sytuacji Dudy mimo że jest w tym dużo racji. Kiedyś na Neonie wspomniałem o tym delikatnym temacie w świetle Sikorskiego. Problem nie leży w tym że Duda ożenił się z żydówką. Problem leży w tym czy Polacy akceptują polskich żydów! Jak każdy ojciec, jego serce jest po stronie dzieci. Wiadomo że według tradycji żydowskiej dzieci są pełnoprawnymi żydami. Faktem jest że według naszego prawa i nie pierniczmy bo według postrzegania środowiska dzieciaki są Polakami. Teraz przy tak chamskiej i kłamliwej ze strony Izraela nagonki niektórzy z otoczenia na pewno odwrócą się przeciw tym Bogu ducha winnym dzieciom i jego żonie szkalując ich opinię. Zadaniem ojca jest bronić rodziny i swojego potomstwa. Tu tkwi problem, w ojcowskich powinnościach i reakcji otoczenia a nie jakichś tam żydowskich dylematach. Jako "prawdziwi" Polacy musimy się w końcu określić i nie robić ludziom krzywdy, albo akceptujemy Polaków u których płynie trochę krwi żydowskiej albo nie. Jeżeli tak, musimy im to pokazać, pokazać że są w domu u siebie i ich nie męczyć. Musimy także w końcu karać tych którzy Polsce się sprzeniewierzają ale jako Polaków a nie żydów, to jest bardzo ważne. Na dzień dzisiejszy panuje w tym temacie burdel. Sprzedawczyki chodzą po polskiej ziemi a ludzie szkalują i dosłownie obyczajowo niszczą tych polskich żydów którzy tak naprawdę są i zachowują się jak na Polaka przystało. Oto w ten właśnie sposób powstaje ten "dylemat" czyli problem.
  Nie myślcie że nie ale oni pamiętają jak to syjoniści głosili że jedna krowa jest warta więcej niż dziesięciu polskich żydów. Oni pamiętają jak to z Izraela do polskiego rządu wysłano listowną prośbę aby im do Izraela kalekich i schorowanych po holokauście żydów nie przysyłać bo im są tacy niepotrzebni. Nie oczekujmy entuzjazmu i otwarcia od dobrych ludzi którym środowisko bez podstaw przypina "szkarłatną literę".
 • Nie wszystko jest tym na co wygląda.
  Tak może być w przypadku obecnej wrzawy dot żydów i roszczeń żydowskich.

  To może być ustawka ale inna niż te których pisano.
  To tylko fantazje oparte o logikę na bazie niepewnych faktów.
  To może być kolejny klincz Putina (dwa klincze już opisałem
  (Kurdowie w Syrii oraz Oligarchowie "post Jelcynowscy")

  Klincz może być taki.
  Putin i "partnerzy" chcą w ramach walki z globalną mafią żydowską obniżyć napięcie w Europie (uciszyć, obłaskawić Polskiego krzykacza).
  Putin ma swoją V kolumnę żydowską na całym świecie żydowskim czyli ma wejścia wszędzie tam gdzie żydzi rządzą (cały zachód, w tym Polska.
  Żydzi żądają od Polski ewidentnie nienależnych miliardów i oskarżają niesłusznie Polskę o współsprawstwo Holocaustu.
  To zmusza Polskich "krzykaczy" do obrony w postaci stosownej ustawy.
  Żydzi podnoszą ""gewalt" na cały świat.
  Polscy krzykacze dostają troszkę "sr..czki" nie wiedzą co się dzieje (przyjaciel nas atakuje).
  Znienawidzone przez krzykaczy Niemcy biorą winę na siebie (wypowiedź MSZ Niemiec).
  Znienawidzona Rosja oficjalnie przyznaje rację Polskim "krzykaczom".

  Polscy "krzykacze" nagle mają wroga tam gdzie widzieli "przyjaciela", "zwierzchnika" by nie powiedzieć "zaprzyjaźnionego nadzorcę" ...
  a "przyjaciół" gromko wspierających słuszne racje "krzykaczy" ze strony Niemiec i Rosji.

  Polscy krzykacze a za nimi reszta "patriotów" nagle przestali lubić światowych żydów a muszą patrzeć przyjaznym okiem na dotychczasowych "wrogów" czyli Niemcy i Rosję...

  Czy ten klincz pewnie Putina do spółki z żydami zmieni politykę "Polski krzykaczy" ? Czy zmieni optykę "Polaka patrioty" ?

  Bo optyka normalnego stabilnego emocjonalnie Polaka nie musi się zmieniać... trzeźwy Polak od dawna widzi to czego "patrioci" nie są w stanie dostrzec.

  To tylko teoria spiskowa :)
 • @Oscar 18:00:03
  Pierwsze kroki ku temu Mateuszek Moritz już robil w ostatnich dniach grudnia.Wspólna umowa Polski,FR i Kibucu Chazarów UE "o małym ruchu granicznym dla chazarów" na kierunku Kaliningrad i akalice.
 • @Oscar 18:00:03
  Nie rozumiem tych teorii. To nie są teorie tylko w większej części fakty i rzeczywistość. Nie zgadzam się co do "specjalnej ustawki". Żadna ustawka
  a chronologiczna kolej wydarzeń spowodowana sytuacją. To nie Polska otworzyła tą puszkę. To Polska jest tą która nie chce do tej puszki wpaść. Dziadostwo ze strony Izraela musi się w końcu skończyć i do tego mam nadzieje dochodzi. To że cała sytuacja jest na rękę Rosji nie oznacza że to ich ustawka lecz taka właśnie kolej zdarzeń. To nie my pchamy się do Rosji
  i ich strefy wpływów lecz idiotyczne i chamskie postępowanie Usraela z sojusznikiem. Maski opadły ale winę za to ponosi Usrael a nie Rosja. Tamta tylko zaciera ręce i się cieszy bo "wrogi się biją". Pisałem gdzieś iż gdyby Rosja była bardziej przebiegła właśnie w tym momencie przeprosiła by za 17 Września. Mieli by Polaków na "helo".
 • @Stara Baba 18:19:13
  Tę "puszkę Pandory" otworzono właśnie w ramach tej ustawki.
  Chodzi o nagonienie "Polskich krzykaczy" i Polskich "patriotów" w kierunku
  tych których oni uważają z a wrogów czyli w kierunku Rosji i Niemiec.

  Ta zagrywka "ustawka" ma doprowadzić do poprawy stosunków Polski z Rosją i Niemcami a więc obniżyć napięcie w Europie powodowane przez "Polskich krzykaczy".
  Na tym ma polegać ten kolejny klincz Putina.
  Może nawet dostaniemy tańszy gaz Rosyjski w nagrodę z grzeczność ?
  Trzeba będzie tylko odbudować trochę Pomników i trochę ciepłych słów pod adresem wyzwolicieli Polski w 1944r.

  Chyba mało wyraźnie się wypowiedziałem w poprzedniej wypowiedzi.
 • @Oscar 18:41:38
  Bardzo wyraźnie Pan się wyraził. Ja natomiast tego nie kupuje. Uważam że nie jest to ustawka lecz naturalna kolej rzeczy wynikająca z sytuacji. Podsumowując dyskusję obaj zgadzamy się co do skutków. Nie zgadzamy się co do genezy tych skutków powstania.
 • @Stara Baba 18:58:15
  Tu zgoda :)
 • @Stara Baba 17:04:47
  // Faktem jest że według naszego prawa i nie pierniczmy bo według postrzegania środowiska dzieciaki są Polakami.
  (...) Zadaniem ojca jest bronić rodziny i swojego potomstwa. Tu tkwi problem, w ojcowskich powinnościach i reakcji otoczenia a nie jakichś tam żydowskich dylematach. //

  Dokładnie.
  Polskość to jest stan ducha a nie jakiś tam pokaleczony napletek. Dużo było przykładów, że okaleczony członek ne przeszkadzał myśleć po polsku. Za to jest wielu nieokaleczonych, których wysłałbym jednym kopem w kosmos. Sługusy a od nich nic gorszego nie ma.
 • @Oscar 18:00:03
  //To tylko teoria spiskowa :)//

  Nieskromnie Ci powiem, że już wczoraj na to wpadłem :)
  Ale szacun, już nas jest dwóch :)
 • @Stara Baba 18:19:13
  //Pisałem gdzieś iż gdyby Rosja była bardziej przebiegła właśnie w tym momencie przeprosiła by za 17 Września. Mieli by Polaków na "helo".//

  U mnie pisałeś i zgodziłem się z Tobą całkowicie.
  Tylko, że teraz Kaczor powinien zamówić bilet do Moskwy i z kapeluszem w ręku przeprosić za te beczki pomyj.
  Nie tylko Rosjanie by mieli nas na "helo" ale i my byśmy mieli ich na "helo".
  Kto myślał jeszcze do wczoraj, że uSSrael to nasi "przyjaciele" to kretyn jest. No ale chyba się obudzili.
 • @norwid 13:22:16
  Wygląda na to że Jarosławowi Wielkiemu Naród Polski będzie stawiał pomniki szczerze i z czystym sumieniem. Sprawa polskich obozów zagłady która zamknie kłamliwe ryje na całym świecie znaczy więcej niż wszystko wcześniej czego dokonał. Wielki szacunek dla Jarosława Kaczyńskiego i Patryka Jakiego który solidnie i konsekwentnie broni noweli ustawy o IPN

  Polskość to jest stan ducha, dla utrzymania porządku i dyscypliny nie może być reprezentowana przez IPN wytrącony z równowagi, czyli bez pamięci o przyszłości narodowej gospodarki.

  Wielki szacunek dla Jarosława Kaczyńskiego i Patryka Jakiego który solidnie i konsekwentnie broni noweli ustawy o IPN.

  Wielki szacunek będzie się należał PAD za podpis nowelizacji ustawy o IPN.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:48:38 ważne
  Opowiem wam o czymś cholernie bardzo ważnym. Przedtem sprostuje
  że dla mnie Usrael to żydzi ulokowani także w rządzie USA działający na szkodę Ameryki lobując za Izraelem.
  W czym jest sprawa. Dla mnie to coś niesamowitego i intryga knuta w celu zniszczenia Polaków. W Polsce, jak każdy wie i na pewno się z tym zgadza, prawnie ustanowiono iż Niedziela powinna być dniem wolnym
  od pracy. Dla Polaków to coś normalnego i nie związanego z religią a odpoczynkiem. Jest jednak "przepowiednia wolnej Niedzieli" a dokładnie "Mark of the Beast" (znak bestii) zamieszczoną w testamencie która wśród żydów jak i protestantów i innych wyznań chrześcijańskich oprócz katolickiego gdyż jego dotyczy, stanowi o znakach działania szatana.
  Po rozpoczęciu chucpy z Izraelem jak grzyby po deszczu zaczynają ukazywać się właśnie te proroctwa. U amerykańskich protestantów aż od tego huczy. Także i na świecie ukazuje się o tym wiele prywatnych felietonów. Pokrótce sugeruje się w nich iż to sobota a nie niedziela jest do odpoczynku i czczenia Boga a Polacy są wysłannikami woli szatana gdyż spełnili jedną z przepowiedni "znaku bestii" czyli wprowadzili legalne prawo czczenia niedzieli. Tak to jest na razie delikatnie sugerowane. Nie będę się w to wgłębiał ale chyba każdy rozumie co to dla wierzącego świata oraz Polaków, wierzących czy nie, oznacza. Ktoś tu jest bardzo przebiegły. Nie lekceważyć przeciwnika. Z nim można wygrać tylko prawdą bez pardonu waląc czasami w mordę!

  Jeżeli kogoś ciekawi geneza tej przepowiedni to tu jest materiał bardzo przystępnie opracowany lecz po angielsku.

  youtube.com/watch?v=lO2KvqKmFsc
 • @Stara Baba 20:43:04
  //Nie lekceważyć przeciwnika. Z nim można wygrać tylko prawdą bez pardonu waląc czasami w mordę!/

  Nie czasami. Raz a dobrze.
 • @Oscar 18:41:38
  jeśli tak jest, jest to wynik ustawki Putina z makrelą i krok w celu ostatecznego wypchnięcia ameryki z europy.
 • @Stara Baba 20:43:04
  Spotkałem się z tym tematem już dawno. jest banalna odpowiedź: http://www.biblijni.pl/Kol,2,16-23
 • @Oscar 18:00:03
  Wszystko fajnie tylko dlaczego Putin po rocznicy wyzwolenia "niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz" spotkał się z Netanjahu i gromił "tych którzy chcą pisać historie na nowo". Zachował się dokładnie odwrotnie aniżeli niemiecki MON. Wygląda na to że pan prez. Putin jest debilem i robi Rosji "dobrze". Cała sytuacja bardziej przypomina chęć usmażenia własnej pieczeni przy cudzym ognisku niż rosyjskie kreowanie polityki środkowej Europy.
 • @norwid 21:46:44
  Nie masz racji. To Netanyahu pielgrzymuje do Moskwy.
  Rosja dała jasny i mocny sygnał przez Kadyrowa.
 • @norwid 21:46:44
  oczywiście że powinien podpisać.
  Z instytucjonalnym programowym i systematycznym kłamstwem trzeba walczyć instytucjonalnie, programowo i systematycznie.

  Tutaj żadne ajwaje zgłaszane przez Izrael nie mają najmniejszej racji bytu: chodzi o to, by nie ładować Europejczykom i innym do głosy, że Polacy=naziści, bo tak nie było.

  To już prędzej Polacy=Żydzi.

  Dlatego właśnie żona AD powinna bezwzględnie namawiać go do podpisania tej ustawy.

  PS. Zresztą wg mnie spadkobiercami "dziedzictwa" holocaustu nie powinien być Izrael, ale przede wszystkim właśnie Polska. Jako ojczyzna tych kilku mln obywateli narodowości żydowskiej, którzy tam zginęli. Połowa z nich to byli - tak właśnie - Polacy. I nie ma najmniejszego sensu dokonywanie rozróżnień... na Polaków i Żydów.

  Oczywiście obok tego zginęło kilka mln Europejczyków z innych krajów.

  Dlatego powinno się mówić (wg dzisiejszych kryteriów), że tam zginęli 1) Europejczycy. Tymi Europejczykami byli:
  2) Polacy (50%) i inni Europejczycy (50%).

  I dopiero na trzecim miejscu trzeba podkreślać:
  3) Byli to głównie narodowości żydowskiej.

  Ale dokładnie w tej kolejności. Faszyzm i uderzenie w Żydów to było uderzenie w Europę. Zresztą dokładnie czymś takim samym był komunizm i uderzenie w kapitalistów jako wrogów systemowych.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:32:05
  Wszystko fajnie, Schopenhauer i erystyka dialektyczna się kłania. Gdzie ja napisałem że Putin przyjechał do Izraela?

  Skoro mało służę cytatem z gazety oraz linkiem źródłowym:

  Putin w przemówieniu zapewnił m.in., że Rosja i Izrael współpracują "w sprawie przeciwdziałania próbom fałszowania historii i rewizji wyników II wojny światowej, zaprzeczania Holokaustowi i zaniżania decydującego wkładu Związku Radzieckiego w zwycięstwo nad Niemcami nazistowskimi”. Podkreślił, że "takim próbom należy kłaść kres w sposób zdecydowany".

  Prezydent Rosji zauważył, że w Izraelu zachowuje się wdzięczność wobec "armii radzieckiej za uratowanie Żydów europejskich od całkowitej zagłady”. Przypomniał, że brał udział w odsłonięciu w Izraelu pomnika żołnierzy Armii Czerwonej (w Natanii w 2012 r.). Putin podkreślił, że jest wdzięczny władzom Izraela za postawę wobec historii i dodał:

  "Jest to szczególnie ważne na tle odbywającego się w niektórych krajach europejskich niszczenia i bezczeszczenia monumentów żołnierzy radzieckich, którzy oddali życie za wyzwolenie więźniów nazistowskich obozów koncentracyjnych, za uratowanie Europy i świata przed nazizmem".

  http://niezalezna.pl/215566-putin-nie-proznuje-na-spotkaniu-z-premierem-izraela-chwalil-zsrs-i-ganil-falszerzy-historii
 • @norwid 23:57:01
  //Gdzie ja napisałem że Putin przyjechał do Izraela?//

  Nigdzie.
  A po co się denerwujesz? :))

  PS. Nie cytuj Sakevycza... Plisss :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:06:22
  Niech cytuje . Salut. http://www.mysl-polska.pl/gif/sbu%20a.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

 • posty: 67 komentarze: 563