Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
80 postów 434 komentarze

Mazowiecki i Wippler przy jednym stali domku

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

dygresyjnie o politycznej bieżączce.

 

Miałem napisać o ustawce Wiplera. Jako że generalnie odnoszę wrażenie bezsilności w dotarciu do tej rozumowej części napiszę więc same wnioski.

 

Spekulacyjnie.

 

W PO wre, dolnośląska recydywa wyborcza z udziałem Grzegorza Schetyny rozdziera struktury i pieczętuje koalicyjny paraliż. Gangrena sitw zażegnana w Warszawie unieważnieniem wyborów HGW odbija się czkawką na Dolnym Śląsku. Schetyna opisywany dawniej w Naszym Dzienniku jako mistrz zakulisowych działań trzyma w ręku niemiecką rację stanu na tzw. ziemiach odzyskanych. Uderzenie w Schetynę może przysporzyć kłopotów nie tylko premierowi RP ale i pani Kanclerz. Przetasowanie nieuniknione a im szybciej tym korzystniej dla PO.

 

Wipler został pobity przez policję przy ul. Mazowieckiej a wina za zdarzenie poszła na jego konto. Prorządowe media skutecznie pucują mu gębę aby „na jego widok odwracały się oczy”. W konsekwencji czego niedługo po zdarzeniu gadzinówki połączą to z niedawną rezygnacją posła z miejsca w strukturach PIS, a co za tym idzie padną sugestie o pisowskiej zemście. Służby prorządowe odniosą 2 sukcesy naraz, rozbiją krystalizującą się opozycje niezależną od pis oraz obciążą pis zajściami z Wiplerem. Niemal pewne że pro-pisowskie media przemilczą sprawę bo przecież porzucił matecznik i należy mu się.

 

Nagonka dominikańska na zwierzchników KRK przybiera na sile. To centrowanie społeczeństwa, przesuwanie w stronę umiarkowanej apolityczności, letniej religijności. Część mediów prawicowych wyczuła sens sprzęgła odśrodkowego i zaczęła zwracać uwagę na żydokomunę odpowiedzialną za nieszczęścia Narodu Polskiego. To właściwe podejście na antychrześcijańską nagonkę, niestety pan Michalkiewicz ma tu swoje bezsporne publicystyczne zwycięstwo, a umiarkowani filosemici włącznie ze mną przegrywają tą batalię z kretesem. Zresztą nie pozostawiają wyboru judeoidealiści, pełni wyniosłości, zarozumialstwa i pychy. Być może to ich gra operacyjna, być może pierwszej wody głupota.

 

Umarł „Pan Tadeusz” tzw. Mazowiecki, który jak wielu litwaków Polskę i jej naród traktował całe życie instrumentalnie. Tylko jedna rzecz go broni w mojej ocenie. To jest próba integracji środowisk. Typowo żydowskie podejście do organizmu państwowego które próbował przeszczepić na słowiański grunt. Polskie piekiełko wyleczyło go jednak z idealizmu i prób wzmacniania słowiańszczyzny. Moje autoironiczne autorefleksyjne „wieszcze na fejsie” traktowały tak o kwestiach polskiej prawicy jak i dnia żałoby narodowej 3.11.13. Oby nie przyszło nam dowiedzieć się ile ojczyznę trzeba nam cenić gdy ją utracimy.

 

norwid

 

 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

  • posty: 67 komentarze: 563