Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
80 postów 434 komentarze

Rońda wg komentarza - „gośc dostał telefon od seryjnego samobójcy...wolał dac dyla..”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie będzie konferencji naukowej ws. katastrofy smoleńskiej. Prof. Kleiber rezygnuje.

 

//fakty.interia.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje/aktualnosci/news-nie-bedzie-konferencji-naukowej-ws-katastrofy-smolenskiej-pr,nId,1045175

 

//fakty.interia.pl/pokaz-komentarz,pId,66871208,dId,2294760#pst66871208

komentator oki napisał: "gośc dostał telefon od seryjnego samobójcy...wolał dac dyla.." Podobnych na Interii z ponad 1000 komentarzy jest bardzo dużo. Uważam że jest to jak najbardziej uzasadnione twirdzenie.

Jak podaje PAP:

Nie będzie konferencji naukowej ws. katastrofy smoleńskiej. Prof. Kleiber rezygnuje
Prezes PAN prof. Michał Kleiber poinformował, że wycofuje się z pomysłu organizacji konferencji naukowej na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej. Jego zdaniem obecnie przeprowadzenie takiej konferencji wedle standardów naukowych jest niemożliwe.

W sierpniu Kleiber wezwał do eksperckiej debaty ws. przyczyn katastrofy dwa zespoły - parlamentarny kierowany przez Antoniego Macierewicza i działający przy kancelarii premiera, któremu szefuje Maciej Lasek. W liście do Laska Kleiber napisał wówczas, że za nienaruszalne i niepodlegające negocjacjom uznaje dwa kryteria: przeprowadzenie dyskusji wyłącznie w gronie fachowców oraz jawność obrad, dostępnych dla wszystkich zainteresowanych mediów.

"Kumulacja emocji, którą obserwujemy w ostatnich dniach (...) dzisiaj uniemożliwiają przeprowadzenie konferencji wedle standardów naukowych" - powiedział w piątek Kleiber w "Panoramie" TVP2. "Z jednej strony wypowiedź jednego z ekspertów zespołu parlamentarnego (prof. Jacka Rońdy - red.), a z drugiej strony, co jest sprawą poważniejszą te liczne, co drugi, trzeci dzień składane doniesienia do prokuratury" - wyjaśnił prezes PAN.

W oświadczeniu Rońda napisał: "Wobec sytuacji zaistniałej po mojej wypowiedzi w TV "Trwam" postanowiłem zrezygnować z funkcji Przewodniczącego Komitetu Naukowego Konferencji Smoleńskiej 2013. Przyznaję się do błędu i gotów jestem ponieść tego konsekwencje".

*****

Pan Karnowski w swoim artykule po norwidowemu zestawia dwie sprawy dla elastycznych umysłów.

//wpolityce.pl/artykuly/65070-dlaczego-prof-kleiber-wycofal-sie-z-organizowania-debaty-taka-debata-jest-niemozliwa-w-kraju-w-ktorym-wladza-wisi-na-klamstwie-smolenskim

Ja jednak nie wyciągałbym wniosków jakie padły w ostatnim akapicie. Takie łopatologiczne zakończenie tworzy jedynie potakiwaczy, oducza myślenia, sprowadza czytelnika do biernego przyswajacza informacji. FUJ.

KOMENTARZE

 • Kumulacja emocji
  jako przyczyna niemożności - co za głupie tłumaczenie. Nie nadaje się pan profesor na organizatora tak odpowiedzialnego przedsięwzięcia i tyle.
 • @Robin 01:03:57
  Myli się Pan
  Nie w tym rzecz czy się jako szef Polskiej Akademii Nauk nadaje się na tego typu otwartą debatę.
  Uważam że jak najbardziej mógł zorganizować takie spotkanie i przy otwartych kurtynach przedstawić badania naukowców. Sęk w tym ze PAN jest uwikłany w relacje personalne rodem z PRL. Ręka rękę myje wiec i takie konferencje, debaty, sympozja miały sprowadzić się do jednego - ośmieszenia Macierewicza i jego naukowców. Macierewicz w mediach jednak wybronił dorobek naukowy swoich reprezentantów więc atak następuje poniżej pasa.
 • @Nathanel 03:30:37
  Błędne wnioski; Jarek nie przegapił a "specjalnie rozegrał". Wcale nie chciał prezydentury, ale chciał, aby inni myśleli, że chce.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

 • posty: 67 komentarze: 563