Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
80 postów 434 komentarze

Moje komentarze

 • @ikulalibal 19:30:26
  fragment z linku:
  "Obecnie sprawę kontraktu gazowego prześwietla Najwyższa Izba Kontroli. Raport z jej prac będzie znany dopiero na jesieni."

  Wielka szkoda że z powodu wyborów samorządowych szefem NIK nie został Antoni Macierewicz. Co się odwlecze...
  Poza tym fajnie jest przeczytać tendencyjny artykuł atakujący pisiorów. Ile w tym kontrakcie było roboty PSL-owców i ruskiego super trolla Pawlaka to szanowny interlokutor musiałby poczytać fora. Ta sprawa już jest na tapecie. Na razie Pawlak ma zarzuty o niekorzystny kontrakt przesyłowy na którym straciliśmy parę miliardów dolarów. Miejmy nadzieję że postrach ruskich szpiegów Macierewicz zatopi kły w PSLowskich śpiochach.

  Tak na marginesie tej wymiany zdań. Podana informacja w linku choć tendencyjna tłumaczy dobitnie dlaczego musimy dywersyfikować dostawy gazu. Ruskie onuce jak tylko poczuły że polska nie ma alternatywy podyktowali ceny z dooopy odrzucili zapłatę za tranzyt i albo podpisujemy umowę albo nie będziemy mieć żadnej.
  Właśnie tak działa ruski monopol gazowy.
  Władimir Putin o North Stream - 04.10.2018.
 • @ikulalibal 19:13:14
  No i po co zabierać głos w kwestiach o których wie się niewiele.
  Nie wstydzisz się sam przed sobą opędzać się takimi nic nie znaczącymi ogólnikami? po co ci to było? nie mogłeś zapanować nad emocjami?
  Władimir Putin o North Stream - 04.10.2018.
 • @ikulalibal 19:08:38
  Zatem ja odpowiem po żydowsku pytaniem na pytanie. Proszę mi wskazać przykład wydobycia gazu na księżycu przez Nord Stream 2.
  ;D

  Nieaktywność wiatraka kompensuje gazowy agregat prądotwórczy. Cena gazu dla Niemiec dziś (pamiętam dane z 2012) jakieś 160dol/1000m3.
  Polska płaciła ponad 300 co wygadał niechcący premier Pawlak.
  Jeśli powstaną kolejne 2 rury do zaspokojenia rynków innych niż niemiecki to tylko ... nie przewidzi dalszych działań niemieckich na rynku gazu w Europie. Tyle w temacie gospodarczym.
  Jak ruski używały rury do nacisków politycznych proszę sobie poczytać na OSW.
  Władimir Putin o North Stream - 04.10.2018.
 • @alek.san 18:57:25
  to mnie pan zażył. Nie spodziewałem się ale co prawda to prawda. Po michalkiewiczowsku mówiąc świnie i durnie. Zapomniałem o świniach..

  pozdrowił
  Władimir Putin o North Stream - 04.10.2018.
 • @hamurabi 18:25:15
  no nie pomyliłem i to raptem od 8miu lat ;D

  Dlaczego antypolskim - a to sobie już proszę poczytać o projekcie mitteleuropa albo posłuchać wykładów - jest tego cała masa.
  Władimir Putin o North Stream - 04.10.2018.
 • @ikulalibal 17:59:40
  przykład:
  - Monopol alkoholowy za PRL. Ostał się na blokach jeno cygan który na lewo rozprowadzał bimber ;D
  --------------

  Produkcja dziś alkoholu etylowego to koszt ok 2.7zł/l w zakładzie spirytusowym. Cena benzyny o liczbie oktanowej równej alkoholowi etylowemu na dziś to ok 5,50 z podatkami.
  Jak wygląda konkurencja gospodarcza z dominacją sektora energetycznego niech posłuży produkcja Niemiec i Polski. Polska konkuruje tanią siłą roboczą, Niemcy tanią energią.
  Władimir Putin o North Stream - 04.10.2018.
 • korekta
  Maciej Sztur powiedział że polscy wojowie wywiązywali swoje dzieci do maszyn oblężniczych. Prawda była jednak taka że to niemiaszkowie przywiązywali słowiańskie dzieci połapane po wsiach do swoich machin. Dziecka wołały do przerażonych obrońców "Bijcie, od ojców nie boli"

  Głośna sprawa była z tym wyczynem Szczura, kilku profesorów historii protestowało.
  Charlemagne i Polanie (powinno się trochę rymować).
 • rubel dolar
  Jeśli stopa zwrotu z handlu morskiego w stosunku do handlu lądowego to min 20:1 to jak będzie wyglądała inflacja rubla jako waluty światowej?
  Nawet dodruk musi opierać się na realnej gospodarce. Jeśli więc coś mogłoby zastąpić dolara to jedynie juan i euro jako waluty rimlandu.
  Pomarzyć dobra rzecz
 • Sputnik rulez
  Śpieszę z tłumaczeniem powyższej informacji dla polskojęzycznych irokezów.

  Pan prezydent Rosji stwierdza że gaz amerykański skraplany a potem regazyfikowany, transportowany oceanem za pomocą gazowców jest droższy jedynie o 30% w stosunku do gazu rosyjskiego transportowanego rurociągami budowanymi głównie za Rosji Sowieckiej. Ominięcie terytorium Polski, Białorusi i Ukrainy podyktowane jest bezpieczeństwem tranzytu do odbiorcy końcowego ---- NIEMIEC.
  ERGO - dystrybutorem rosyjskiego gazu ma zostać operator niemiecki.
  W taki sposób buduje się monopol gazowy na terytorium EU.
  Konsekwencją monopolizacji rynku jest wycięcie drobnych konkurentów i windowanie ceny za surowiec.
  Tandem Berlin-Moskwa tym sposobem będzie narzucać politykę gospodarczą wszystkim podmiotom gospodarczym w Europie. Dominacja na rynku energii będzie skutkowała pogorszeniem konkurencyjności podmiotów gospodarczych z poza Niemiec. Jedynie podmioty kooperujące będą mogły liczyć na umowy specjalne. Polityka energetyczna Niemiec zatem domyka projekt mitteleuropy. To z kolei jest działaniem wybitnie antyamerykańskim i antypolskim.

  Tylko polski debil będzie klaskał na tak jasne i klarowne twierdzenia Putina.

  Ruskie trole zapraszam do ujadania.
  Władimir Putin o North Stream - 04.10.2018.
 • @35stan 11:33:48
  to lepsze Maleńczuk!

  https://www.youtube.com/watch?v=J3hzHilStlo
  Władimir Putin chce współpracy z Polską
 • Ale jaja putek chce współpracy z Polską
  Taka fajna ruska notka ze sputnika dla lokalnych irokezów polskojęzycznych. Tyle komentarzy i żaden baran nie umie logicznie myśleć, czy wyciągnąć logicznego wniosku z podanego ruskiego tekstu widocznie dla debili.

  Jak byk jest napisane że putek uznał zasadność współpracy regionalnej polsko -rosyjskiej na lata 2014-2020 w roku 2018.
  Cztery lata putek prezydent wszech-rusi intensywnie myślał czy taka współpraca ma sens. O mało mu żylaki na mózgu nie postrzelały. Ruska generalicja chyba zrozumiała że USA w tej Polsce to tak na poważnie i że Niemcy nie będą w stanie przemóc inicjatywy międzymorza.
  To w niczym nie przeszkadza aby ruskie trole radośnie skakały z kwiatka na kwiatek że putek nasza duszeńka to nasz prezydent.

  hahahahahahahahahahaha
  Władimir Putin chce współpracy z Polską
 • Dortmund
  Widziałem osobiście budowę wielkiego skarbca RFN do którego Niemcy przenoszą swoje złoto. Długo trwała migracja tego kruszcu z
  USA i Anglii.

  Teraz pytanie - kto pierwszy w Polsce położyłby łapę na polskim złocie trzymanym na naszym terytorium?
  1. Wywiad cywilny czyli polska czerwona zaraza czy może
  2. Wywiad wojskowy czyli dawne WSI czyli ruska czerwona zaraza czy może
  3. Super profesory ekonomii z aktualnej lub przyszłej władzy?

  Niech sobie to złoto lepiej leży w londyńskim skarbcu przynajmniej do czasu aż polskie państwo odzyska sterowność, wymiar sprawiedliwości i służby.
  Polska kupiła dziewięć ton złota
 • kopia z niepoprawnych mojego komentarza..
  Szanowny autorze bloga "Królestwo Scytów" postaram się niniejszym wytłumaczyć panu kilka kwestii. Nadmieniam że kilka wpisów na pańskim blogu przeczytałem, jednakże z wnioskami się nie zgadzam.

  1. "Królestwo Scytów: o co chodzi z wielką lechią?" tytuł macgregora. Dokonał w nim syntezy 2 pańskich tytułów zalinkowanych zresztą na końcu tekstu. Póki co licencja Creative Common daje mu prawo na używanie cudzej własności intelektualnej do własnych publikacji pod pewnymi restrykcjami. Bezpłatny blog z podaniem źródeł wypełnia przesłankę uczciwości ze strony macgregora.

  2. "Królestwo Scytów czyli o co chodzi z Wielką Lechią." tytuł mój. Usunięcie dwukropka, zapis nazwy własnej Wielka Lechia z dużych liter, łącznik "czyli", zmiana pytajnika na kropkę(zdanie oznajmujące). Takich dokonałem zmian.

  - Usunięcie dwukropka - to już nie dwa pańskie oddzielne wpisy połączone razem

  - Nazwa własna z dużej - to już nie kpina z tematu Wielkiej Lechii.

  - łącznik "czyli" informuje czytelnika że postaram się wytłumaczyć problem. Oczywiście z innej perspektywy niż pańska i innej niż macgregor.

  - zdanie oznajmujące to już nie zapytanie w stylu "Czy prezydent Andrzej Duda zamordował braci Kaczyńskich?" Z pytajnikiem można zapisać dowolną manipulację bez konsekwencji o czym niejednokrotnie można się przekonać w gazecie "Fakt" czy "Wyborcza".

  3. Nazwa pańskiego bloga jest do bani ponieważ jako naukowiec powinien pan wiedzieć że aby zostać królem potrzeba biskupiej koronacji lub jak to przed chrześcijaństwem bywało prorockie/religijne namaszczenie. Patrz księgi królewskie ST.

  Wiki pisze tak: Królestwo jest najbardziej rozpowszechnionym rodzajem monarchii, określenie to stosuje się najczęściej w odniesieniu do władców chrześcijaństwa zachodniego. Jego odpowiednikiem w krajach prawosławnych jest carstwo, natomiast w islamie chanat. https://pl.wikipedia.org/wiki/Kr%C3%B3lestwo_ (link is external)(ustr%C3%B3j)

  Rozumiem że chciał pan tym sposobem przybliżyć, ucywilizować a może nawet wyolbrzymić stepowych koczowników - bo przecież zgodnie z pana badaniami/oceną są oni polskimi protoplastami. Ja się z tą oceną nie zgadzam. Uważam że wpisuje się ona w niemiecką perspektywę na ludy słowiańskie. A przecież:

  "...Kim są te „prymitywne dzikusy” którzy kilka tysięcy lat temu posiadali starożytne huty żelaza, np. świętokrzyskie dymarki czy starożytny metalowy przemysł rzemieślniczy przerabiający wytopiony metal na broń lub narzędzia powszechnego użytku ? …mówiący językiem „niesłychanie barbarzyńskim”, jak pisał o Słowianach bizantyjski historyk Prokopiusz z Cezarei, kronikarz wojen za cesarza Justyniana. Na dodatek ostatnie badania genetyczne gdzie zbadano DNA Słowian, pokazały, że zamieszkują oni swoje ziemie od kilku tysięcy lat. Mało tego, okazało się bowiem, że Polacy , Lechici, Wandale zamieszkują swoją ziemię już od ponad 10 tys. lat i posiadają inną podhaplogrupę niż reszta Słowian – Y-DNA R1a1a7. Na podstawie tychże badań naukowców zachodnich okazało się, że Polska posiada przeszło 10 700 lat egzystencji w rejonach Wisły, Zbrucza i Dźwiny. Na tych terenach bowiem odkryto masową obecność haplogrupy R1a1a7. Dotąd uważano, że wszyscy Słowianie pochodzą od Indoeuropejczyków z haplogrupą R1a1, i przybyli do Europy ze Wschodu a na ziemie polskie dotarli ze środkowej Ukrainy. A może było odwrotnie i to my chodziliśmy pierwsi po ziemi a nasi przodkowie na podbój Wschodu i świata wyruszyli z ziem polskich ?..."  Aby nie kończyć pesymistycznie dodam że bardzo podobała mi się pańska notka o prototeiźmie Słowian.

  Z wyrazami szacunku cham norwid. (dawniej szlachta waliła chamom i chłopom per ty)


  Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/norwid/krolestwo-scytow-czyli-o-co-chodzi-z-wielka-lechia


  --------------------
  ps. R1a1 to pierwsza grupa ludzka zdolna do trawienia laktozy. Z tym mlekiem i serem to autor się wyłożył bo świadczy ewiedentnie o Lechitach a nie leśnych germańskich łowcach.

  Na obronę autora podam pod lekturę pozycje Łysiaka o Wielkiej Lechii.
  Germanie wg Juliusza Cezara.
 • Jak niema kota to myszy harcują.
  Jak niema kota to myszy harcują.
  Widzę że pan Ryszard przejął się moją notką "Ruskie agentki to fajne dziewczyny" ;p
  Na dodatek naoglądał się i nasłuchał wykładu Michalkiewicza z 15.09
  link: https://www.youtube.com/watch?v=ZKofbu5WoDc (słuchać od 1.52.00) jest o tym dlaczego wolność słowa w Polsce jest szczególnie ważna.
  Tym oto ślicznym akcentem z automatu wytłumaczyłem dlaczego promowanie półprawd i semiprawd z ruskiego sputnika to antypolonizm czystej wody. Nie dość że redukowane są publikacje autorskie polskie to jeszcze nawijany jest makaron na uszy polskiego czytelnika.
  Rozumiem że część blogerów publikacją sputnika i lewarowaniem na wykopie znalazła sobie źródło dochodu natomiast reszta towarzycha owczym pędem robi to samo.

  PROPOZYCJE
  Promocja powinna być WYŁĄCZNIE tekstów autorskich!!! a nie ruskie gówno dla tubylców krajów europejskich.

  Lewa szpalta na wiadomości z kraju i ze świata. Choćby nawet notki PAPu. Podpisać umowę i wrzucać suche wiadomości z możliwością komentarza.

  Cenzura na wulgaryzmy, ocena komentarzy (łapka w górę i dół)

  Baner promocyjny powinien zawierać 3 pozytywne teksty (wysoko oceniane) i 1(2) negatywne (nisko oceniane) dlatego że polaryzacja potęguje zainteresowanie i jednocześnie promuje pluralizm. Tym sposobem można uniknąć szufladkowania społeczności blogerów do koterii ciumciających wyłącznie do siebie i pijących sobie z dzióbków. Taka koteria to wcześniej czy później śmierć dla portalu.

  Powyższy komentarz napisałem przez wzgląd na szacunek jakim darzę pana Ryszarda. Nie dlatego że jest zamożny lecz dlatego że tli się w nim polska romantyczna dusza. To zaś zgodnie z tym co powiedział na jednym z wykładów prof. Andrzej Nowak najważniejsza siła która chroni Naród Polski przed zniszczeniem.
  Przyszłość - Neon24.pl - Co dalej???
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:03:34
  Ty się tak nie ciesz bo zbieram materiały na ruskie agentki 2 z p. Raźny w roli głównej ;p
  Po co nam partie? Wystarczy jedna
 • @trojanka 19:32:14
  przyznaję nie znałem tego materiału.
  Wojna hybrydowa polskich władz z Polską
 • 5
  Świetny materiał.

  "Tymczasem wynik wyborów był odwrotny i wskazujący na potencjalną możliwość stworzenia koalicji PISPO co oczywiście planistów nie urządzało i zarządzili wojnę z PIS-em i śp. Prezydentem L.Kaczyńskim, która doprowadziła do obalenia rządów PIS-u w 2007 roku a dokończona została poprzez zbrodnię z 10.04.2010 roku. "

  Kilka lat temu pisałem że 10.4.10 to robota międzynarodówki.
  KRK, Rosyjska Cerkiew P. i Patriarchat Konstantynopola a NWO
 • @wk..ny 18:39:56
  co tu współczuć już na pana Sanockiego satyrę napisałem rok temu.

  http://norwid.neon24.pl/post/136671,brawo-gorski-ucho-prezesa-czyli-kaczynski-rulez
  Po co nam partie? Wystarczy jedna
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:26:19
  "PS. Dołożę wszelkich starań, żeby nikt cię z NEonu nie wyrzucił. Nadajesz się na świetny worek treningowy, wszyscy się ucieszą :))))))
  Tak prymitywnego chazara dawno tu nie mieliśmy, ostatni był chyba zabiedzony."

  Dzięki Ci omo. Nie będę pierwszym z buta potraktowanym przez imiennika Kaczyńskiego. O Chazarach wiesz tyle co kot napłakał, mnie nie znasz wcale ale mordę przyprawić trzeba dla zasady. Wot ruskaja polityka.
  Wojna hybrydowa polskich władz z Polską
 • @trojanka 16:54:58
  pani zerknie na moje publikacje w temacie bo są.
  Wojna hybrydowa polskich władz z Polską

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

 • posty: 67 komentarze: 563