Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
66 postów 314 komentarzy

Moje komentarze

 • @AlexSailor 14:54:55
  autor napisał:
  "Kobieta walczy nie zabijając wroga, raniąc go, czy niszcząc jego miasta, ale dając życie, pielęgnując i wychowując dzieci."

  W Izraelu kobiety odbywają służbę wojskową bo żaden islamista nie pójdzie do nieba jeśli zabije go kobieta. Proste i genialne rozwiązanie.

  Co do demografii sprawa jest również prosta: trawersacja eksperymentu "mysia utopia". Szybka konkluzja - bez Boga ludzkość skazana jest na wymieranie.
  Jaką politykę może mieć naród , który wymiera ?
 • min. dlatego:
  wiedliwym, który za dobro wynagradza a za złe karze”. Dlatego wielu z nas sugestia, że straszliwa hekatomba stolicy Polski, której 70. rocznicę właśnie obchodzimy, mogła być karą za grzechy przedwojennych mieszkańców Stolicy, może wydać się wręcz bluźnierstwem. Warto jednak pamiętać, że przedwojenna Warszawa była prawdziwą stolicą prostytucji i aborcji. I że kara za te grzechy była zapowiadana.


  Rzadko pamięta się też, iż przedwojenna Warszawa była prawdziwym zagłębiem haniebnych praktyk aborcyjnych. Przepisy chroniące życie od poczęcia obowiązywały w odrodzonym państwie polskim do 1932 r, choć i wówczas istniało duże „podziemie aborcyjne”. W latach 20. ruszyła jednak szeroko zakrojona akcja na rzecz wprowadzenia zmian ułatwiających zabijanie dzieci nienarodzonych. Po stronie domagającej się legalizacji aborcji „z przyczyn społecznych” szczególną aktywnością wykazywali się m. in. mason Tadeusz Boy-Żeleński i jego partnerka, działaczka feministyczna Irena Krzywicka z domu Goldberg. Antynatalistyczne lobby odniosło wreszcie sukces i w 1932 r. rządząca Polską Sanacja zalegalizowała aborcję w Polsce artykułem 233 Kodeksu Karnego (wprowadzonego rozporządzeniem Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 11 lipca 1932 r.).


  Milion zamordowanych nienarodzonych

  Nowe przepisy tworzyły możliwość dokonania aborcji w dwóch przypadkach..

  Read more: http://www.pch24.pl/krew-bedzie-plynela-rynsztokami,24585,i.html#ixzz4oYykgaRW
  Powstanie Warszawskie, rytualny mord na Polakach...
 • fuj
  dobrze powiedział: kanalie i zdradzieckie mordy. Dodam że pana żal było słuchać w sejmie jak lizał pan totalne rusko pruskie tyłki, FUJ!
  Mordy zdradzieckie i pozostałe
 • polska konstytucja
  spory kompetencyjne na linii prezydent - MON wpisane w konstytucje są paliwem do tego konfliktu. Potem wystarczy tylko jątrzyć i dzielić.

  Dobra robota neo-konserwy do spóły z rodzimą czerwoną zarazą.
  Sprowadzanie konfliktu w obozie pisowskim
 • błędna fraza
  autor napisał:
  " To jest życie w świecie propagandy XX w. Teraz mamy świat propagandy XXI w."

  Umówmy się że stan wojenny 1982r. był w XXw. Propaganda czerwonej zarazy była dokładnie taka jaką opisuje autor w odniesieniu do wieku XXI.
  Telewizornia pokazywała strajki, zamieszki, puste sklepy oraz ludzkie dramaty no i ludzie zostali w domach. Nie chodziło o informacje ale o medialny terror wywołujący irracjonalny strach przed nawet próbą udziału w obalaniu komuny. Nie pomogły liczby członków solidarności, nie pomogły analizy Moczulskiego - telewizor zrobił swoje.
  Krajobraz po bitwie hybrydowej
 • @ele 20:07:34
  3 Polski

  Małopolska - najmłodsza
  Wielkopolska - będąca bazą imperium Lechitów od Danii po Wołgę
  Staropolska - czyli Kraj stawropolski. Potomkowie Jafeta osiedlili się na północy od góry Arrarat w ziemi zwanej dziś Kraj Stawropolski.

  Czyli zręby państwa polskiego można datować na 6k p.n.e.

  A mnie interesuje to dlaczego gość Północno-kaukaskiego Uniwersytetu Federalnego w Stawropolu, rektor katedry historii UJ pan prof. Andrzej Nowak nie podał żadnych informacji publicznie z kwerendy w tym mieście.
  Polska i Ukraina to jedno państwo
 • @MacGregor 15:56:03
  pełna zgoda -chemtrails rulez!

  autor artykułu napisał:
  " A jeżeli nie chcą atomu, gazu i ropy, i na przekór wszystkim będą palić węglem albo drewnem w piecach - to i tak muszą przyjechać po to do Rosji."

  farmy fotowoltaiczne(najlepsze obecnie chińskie), elektrownie geotermiczne (nie mylić z geotermalnymi), największe zasoby węgla w Europie ma Polska, farmy wiatrowe - to wszystko daje energie bez udziału Rosji.

  Niemcy potrzebują jednego - zwiększenia populacji bo ich własna wymiera. Rosja ma dokładnie ten sam problem i oba kraje w związku z tym są na kursie kolizyjnym. Ewentualnie mogą agresywnie podzielić się Europą środkową aby zaspokoić swoje demograficzne potrzeby.
  Polska i Ukraina to jedno państwo
 • @kula Lis 67 07:02:37
  Zaś należy pochwalić rząd pani Szydło. Nie bez powodu pojawiły się taśmy z restauracji Sowa i przyjaciele - właśnie z księdzem Sową. To polityczny oręż dokładnie wobec tego o czym pan napisał.
  pozdrawiam
  Uchodźcy, Polska i sankcje UE
 • @Jasiek 22:41:07
  na pańskie spostrzeżenia odpowiedziałem w ostatnim komentarzu dla pana Wojtasa

  Pozdrawiam
  Polityka wschodnia: Chiny
 • @Krzysztof J. Wojtas 22:12:13
  "@Oświat 13:16:19
  Ależ Pan pieprzysz; toż mur chiński w całości znajduje się wewnątrz terytorium chińskiego"

  Czyżby zgodnie z pana założeniem wróg mojego wroga był moim przyjacielem?

  "Myśli Pan w kategoriach konfrontacyjnych. To ułomność. Na tym nie daje się budować przyszłości."

  A może przyganiał kocioł garncowi?

  Proszę się nie gniewać, tak sobie żartuję bo akurat temat jedwabnego szlaku i muru chińskiego opisywałem w jednym z komentarzy.
  Trawersując historycznie w czasie 2WŚ ZSRR walczyło z 3Rzeszą - POLEM. Pole to przestrzeń, która rozciągała szlaki komunikacyjne przeciwnika. Finał tej "ucieczki ruskich" czyli walki polem był pod Stalingradem.
  Analogia jest oczywista.
  Właśnie dlatego USA wsparło komunistyczne a nie cesarskie chiny aby doprowadzić do upadku chińską cywilizacje. Właśnie dlatego komunistyczne pozbawione wiekowej świadomości Chiny wciągane są w zależności globalne.

  W mojej wypowiedzi nie było grama konfrontacyjnego stanowiska. Niestety patrzy pan przez swój własny pryzmat i konsekwentnie przekonuje aby na pańskim blogu nie komentować.

  No cóż, ze smutkiem stwierdzę - typowo polskie.
  Polityka wschodnia: Chiny
 • co robić?
  autor napisał:
  "Niemcy i Francja, chcą nam wcisnąć niechcianych przez nich przybyszów. Jeśli ich nie weźmiemy, to grożą nam karami. Właśnie Komisja Europejska podjęła decyzję o wszczęciu postępowania w sprawie nieprzyjmowania uchodźców. Co robić?"

  Moja odpowiedź brzmi:
  Przede wszystkim warto nauczyć się czytać. Jest to szczególnie istotne w polityce gdzie czyta się między wierszami. Spróbuję przetłumaczyć podane przez autora zdanie na język bardziej zrozumiały.

  Otóż polskie obozy zagłady, w tym najważniejszy z nich Auschwitz 2 stanowią kwestionowany przez polską prawicę paradygmat neokonserwatystów i lewicy laickiej. Aby "projekt" mógł być propagandowo dopięty musi pojawić się współczesne porównywalne rozwiązanie do historycznych polskich obozów zagłady. Takim propagandowym i politycznym rozwiązaniem są właśnie obozy dla uchodźców które przedstawione w odpowiednim świetle będą świadczyły o prawdziwości historycznej tezy - polskich obozów zagłady.
  Tylko w takiej perspektywie należy postrzegać kwestie przymusowej relokacji. Przymusowa relokacja oznacza przymusowe przetrzymywanie, ilość nie gra tu większej roli, chodzi o sam fakt. Jest inne traktowanie "uchodźców" w Niemczech a inne z konieczności będzie musiało mieć miejsce w Polsce.

  Konsekwencje strategiczne będą dla Polski znacznie poważniejsze niż jedynie ekonomiczny wymiar kar EU. Współczesne potwierdzenie tez JT Grossa definitywnie zwasalizują mitteleuropę wobec Rzeszy Niemieckiej. Propagandowy argument terroru "polskich obozów dla uchodźców" w niemieckich mediach będzie bezdyskusyjny i będzie stanowił podstawę linii politycznej wobec polskiej półkolonii.

  Co robić? Oprócz nauki czytania robić dokładnie to co Rząd Polski wobec "uchodźców" robi. Nie dać się zapędzić w kozi róg.
  Uchodźcy, Polska i sankcje UE
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:03:57
  Wcale gość nie pieprzy. Co za murem chińskim to Chiny, co z drugiej, zachodniej i północnej chinami już nie są.
  Tego się trzymajmy bo inaczej chiny staną się międzymorzem ;p i skończą jak imperium lechickie rozszarpane przez katolicką, protestancką i prawosławną potencję krajów ościennych.

  Abstrahując od cywilizacji a skupiając się na państwie mur chiński ewidentnie stoi w złym miejscu. Pozostaje budować nowy albo rozcieńczyć cywilizacje w oceanie światowych izmów.

  przy okazji dodam USA dobrze wiedziały co robią wspierając komunistyczne Chiny. Policzyli czas i przestrzeń i jak byk widać że mysia utopia robi swoje.
  http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news-potracil-ja-samochod-przeszlo-40-osob-nikt-nie-pomogl,nId,2405044
  Polityka wschodnia: Chiny
 • 5 za pracę
  Bardzo fajna i ciekawa notka. Chciałbym się odnieść do jednego zdania zacytowanego komentatora.
  Autor napisał:
  "Nie wierzę tylko w pechowe położenie naszego kraju pomiędzy Rosją, a Niemcami."

  Słowo "tylko" jest dwuznaczne. Może oznaczać zarówno "wcale" jak "również". Jeśli bowiem przyjąć istnienie Imperium Lechickiego za fakt to jego centrum musiało mieć kluczowe znaczenie militarno gospodarcze. To położenie przy słabości imperium automatycznie musiało stać się źródłem upadku. I tak rozpatrując antylechickie działania Imperium Romanum jak i jego pochodne KRK i Bizancjum promowanie Rosji i Niemiec jest zrozumiałe. Wrogowie Lechitów są przez łacinników i prawosławnych gloryfikowani i wzmacniani - klasyczna wojna cywilizacji. Natomiast wszelkie przejawy kultury Lechitów są wymazywane z kronik. Właśnie dlatego oficjalny początek państwa Polan to katolicki chrzest Polski.

  Nizina Wielkopolska - przesmyk suwalski, dla silnego państwa to położenie jest idealne.
  Polska opisana jest w Biblii na 1000 lat przed Chrystusem?
 • beznadziejna diagnoza z tytułem włącznie
  Dawniej o Polsce mówiono "bękart Europy". Wypisz wymaluj opinia w stylu pana Wojtasa o Ukrainie.

  Autor napisał:
  " Co pozostaje? Ano to, co sugerowałem zaraz po rozpoczęciu konfliktu ze zbuntowanymi republikami: pełny dystans względem władz Ukrainy i ich poczynań. Więcej. Ukraina jest państwem o nieustabilizowanej sytuacji, a do tego brak tradycji wspólnoty. W efekcie wyraźnie można wyróżnić trzy obszary odmienności kulturowej.
  Część wschodnia – zbuntowane republiki, to w znacznym stopniu tereny bliskie Rosji. Byłoby korzystnie (korzystniej), aby stworzyły odrębną państwowość, po dołączeniu pozostałej części będącej obecnie pod kontrolą Kijowa, albo też utworzyły federację z resztą Ukrainy.
  Jeśli to nie nastąpi – tereny „zbuntowane” wchłonie z czasem Rosja, co ją wzmocni, a tym samym stworzy w przyszłości problemy.
  Część środkowa – jądro Ukrainy, także powinno stanowić odrębną państwowość.
  Część zachodnia, najbiedniejsza i najbardziej szowinistyczna – to także odrębność. I tu, z punktu widzenia Polski występować będzie problem, gdyż mimo sąsiedztwa powinniśmy względem tej struktury zachować jak największy dystans."

  W mojej ocenie jet to koszmarek intelektualny.
  1. Część wschodnia na której właśnie odbyło się stalinowskie ludobójstwo Ukraińców w latach 30tych XXw. Po eksterminacji rdzennego chłopstwa tych terenów zostają one zasiedlone ludnością radziecką. Radziecką tak mentalnie jak i politycznie. Tworzą własne środowiska sprzeczne tak z tradycją ruskiej Ukrainy jak i samej Rosji. Akcja w okręgu Donieckim i Ługańskim miała swoje uzasadnienie - ukrainizacja sowieckiej ludności. Była przeprowadzona źle i stała się źródłem wojny domowej. W brew pozorom najbardziej uprzemysłowiony okręg Ukrainy nie jest okręgiem najbogatszym. Najbogatszy jest zdecydowanie zachód Ukrainy z powodu czarnoziemów.
  2. Część środkowa - Kijów, dawne polskie miasto. "Polskie pany" używały żydowskich zarządców do niewolniczego użycia ludności tubylczej. Taka jest perspektywa ukraińska. Odbiło się to dramatycznie tak na Polakach jak i żydach tak za Chmielnickiego jak i w XXw. Jako że współcześnie czynnik siły jest w dyspozycji diaspory żydowskiej konsekwentnie mści się ona za pogromy ukraińskie. Z tego też powodu pomimo najbogatszych ziem Ukraina nie ma szans na stabilizację a jej podział jest w bezpośrednim interesie Rosji. Rozbiór Ukrainy jeśli Polska wzięła by w tym udział będzie na szkodę polskiej polityki.
  3 Część zachodnia - najbogatsza ale i najbardziej zniszczona zarówno w obrębie infrastruktury jak i mentalności ludzi. Szowinizm w połączeniu z brakiem świadomości geopolitycznej powoduje że to najmniej atrakcyjny inwestycyjnie teren Ukrainy.

  Polska dystansu wobec zachodniej Ukrainy utrzymać nie może. Może natomiast edukować młode pokolenie Ukraińców i uczyć ich naszej perspektywy Historii - i to właśnie Polska robi. Tylko tak możemy wymazać banderowski dekalog. Zostawiając zachodnią Ukrainę samej sobie jedynie pogłębimy antagonizm polsko-ukraiński.

  Brawo PIS, brawo prez. Duda - w sprawie Ukrainy robicie dobrą robotę.
  Polityka wschodnia: Ukraina - dziwka Międzymorza
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:21:28
  Dlatego że ich historia z pewnością zawiera sporo więcej informacji na temat naszej prehistorii (Polski) niż cała Europa razem z archiwum watykańskim. Dlatego też z dystansem odnoszą się do KRK bo doskonale wiedzą co to znaczy wymazanie pamięci historycznej wielkiego niegdyś narodu.
  Międzymorze, Trójmorze, Rzeczpospolita...
 • "Czy ktoś zabroni wschodu słońca?"
  Dokładnie tak odpowiedział prez. Chin na wzrost znaczenia swojego państwa w świecie.
  Dokładnie tak samo ma się sprawa z Polską, jest tylko kwestia czasu kiedy islam zrobi swoje z zachodem Europy i Rosją.
  Z Polską wiąże się jeszcze jedna historyczna wypowiedź. Prem. Chin zapytany jak ocenia Rewolucje AntyFrancuską stwierdził że: "za wcześnie aby oceniać"

  Najprostsze rozumienie tego bezwzględnego twierdzenia jest takie iż Francja to kupa G. i zawsze nim była. Zagarnęła pozycję imperium Lechickiego po odkryciu drogi morskiej do Indii i utracie znaczenia Jedwabnego Szlaku.
  Jedwabny Szlak wraca na swoje miejsce tak jak i Chiny czy Imperium Lechickie zwane dziś Intermarium.

  Poza tym ŁŁ to niestety słaby autorytet, mieszacz i kombinator. Chciał oszukać i okraść p. Oparę.
  Międzymorze, Trójmorze, Rzeczpospolita...
 • ad rem preambuła konstytucji
  autor napisał:
  "My, Dzieci Boże, współistniejąc z całym stworzeniem, a dążąc do pomyślnego rozwoju wspólnoty którą tworzymy jako Rzeczpospolitą Polską, stanowimy:"

  w mojej ocenie powinno być:
  "Naród Polski na chwałę Boga Najwyższego i dla porządku publicznego ustanawia niniejszą konstytucję"

  formuła "Na chwałę Boga Najwyższego" odnosi się do 1 tablicy dekalogu, nie jest w sprzeczności ani z judaizmem ani chrześcijaństwem ani islamem. Jeśli przyjąć ateistyczny kult człowieka jako wywyższony egoizm również ateiści nie mają się do czego przyczepić. Inne religie mogą odnaleźć w tym odwołaniu swoje miejsce bez antagonistycznych inklinacji.
  formuła "dla porządku publicznego" odnosi się do 2 tablicy dekalogu nie posiada żadnego zabarwienia religijnego i uzasadnia powód materialistyczny ustanowienia konstytucji.

  Pierwsze odwołanie hamuje entropię cywilizacyjną oraz kieruje boże błogosławieństwo w stronę Narodu stosującego taką konstytucję. Jest to duchowy warunek brzegowy dla pomyślności działania zbiorowości ludzkiej. Bóg daje chcenie i wykonanie.

  Nawiązywanie w preambule do historii jest niebezpieczne. Po pierwsze historia Polski liczy sobie nieoficjalnie 3800lat i tego nijak nie da się ująć bez wzbudzania grozy w narodach Europy. Jeśli zaś przyjąć wersję oficjalną ograniczymy losy Polski do marnej imitacji dawnej chwały. Jeśli Bóg da nam wrócić do glorii jaką mieliśmy za Lecha 1 czy za Leszka 4 Uznanego to tylko możemy się z tego cieszyć. Jeśli nie to pozostanie nam przyjąć los kraju średniej wielkości który szanuje wiarę i hierarchię bytów.

  autor napisał:
  "Całe stworzenie stanowi Jego dzieło i nie może być traktowane jako mniej istotne."

  Księga rodzaju mówi wprost że imiona nadawał człowiek wszelkiemu stworzeniu i zostało ono oddane pod jego panowanie. Ergo - wobec człowieka bezsprzecznie jest ono mniej istotne, albo olewamy Biblię, odwołanie do Boga i robimy zieloną/ekologiczną preambułę komuchów ala rosyjska.
  Preambuła Konstytucji
 • @Ziut 19:30:31
  autor napisał:
  "A nie lepiej zerżnąć z Ruskich? :D
  My, jednolity lud Najjaśniejszej Rzeczypospolitej,
  złączeni wspólnym losem na swej ziemi,.. bla bla bla"

  ta formuła to pogłębianie entropii cywilizacyjnej co od daty ustalenia ruskiej konstytucji widać w statystykach demograficznych.
  Preambuła Konstytucji
 • @Husky 21:55:59
  Pewnie, jak ładnie poproszą!
  Bojkot Opola w toku – ale płacz to w przyszłym roku
 • @Oświat 15:44:58
  autor napisał:
  "A jak to jest w komunistycznych wciąż Chinach? Czy grozi im jakiś upadek, czy trzymają się dobrze?"

  BINGO - dotknął pan sedna tematu Jedwabnego Szlaku i polskiego w nim udziału. Otóż to - Chinom grozi upadek i to w przeciągu 2-3 pokoleń.
  Rozszerzona odpowiedź na ten temat znajduje się w eksperymencie Calhouna zwanym "mouse utopia" https://pl.wikipedia.org/wiki/Eksperyment_Calhouna

  Do tego proszę wziąć pod uwagę inny eksperyment - Redukcje Paragwajskie. To państwo jezuickie zastosowało rozwiązania komuny Esseńczyków z Qumran na autochtonach uciekających z plantacji portugalskich i hiszpańskich. Projekt przetrwał ok 150lat i pomimo teistycznego charakteru upadł. Wniosek: komuna + katolicyzm = upadek.

  Chiny bez importu chrześcijaństwa po przekroczeniu krzywej demograficznej upadną znacznie bardziej niż dawny Związek Radziecki. Jest to pewne jak 2+2=4. Dlatego właśnie 2 płuco Jedwabnego Szlaku jest dla Chin ważniejsze niż dla Polski.
  Konstytucja: preambuła

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY

 • posty: 66 komentarze: 552